توضیحات


فواید ورزش و فعالیت بدنی برای دختران


فواید ورزش و فعالیت بدنی برای دختران

فواید ورزش و فعالیت بدنی برای دخترانکاملاً مشهود است. 
 ورزش به دختران تعهد ، احترام به دیگران ، چگونگی استراحت ، تمرکز تحت استرس ، تنظیم و رسیدن به اهداف ، پذیرش مسئولیت  را می آموزد .
 تحقیقات گسترده ای نشان  داده که فعالیت بدنی باعث شده که ورزش سلامت روحی ، روانی و معنوی دختران و زنان آمریکایی را تقویت کرده.


 سلامت جسمی بهتر

 مزایای سلامتی فعالیت های ورزشی برای دختران بیشمار است:
 صرف نظر از سطح نمره اختصاص یافته در آزمون های آمادگی جسمانی ، درصد بالاتری از ورزشکاران زن در بنیاد ورزش زنان در سال 2008 در پرسشنامه های خود( مطالعه و بازی) سلامتی خود را "عالی" نسبت به غیر ورزشکاران عنوان کردند.  در حالی که دختران در سنین بالاتر آمادگی و بیان کمتر برای توصیف سلامتی خود برخوردار بودند ، سه برابر بیشتر ورزشکاران زن دبیرستانی دختران غیر ورزشکار (به ترتیب 20٪ و 6٪) سلامتی خود را بسیار عالی عنوان کردند.

 بیماریهای مزمن کمتری دارند.  دخترانی که ورزش می کنند سیستم ایمنی قوی تری دارند و احتمال ابتلا به بیماری های مزمن را بعدا در زندگی کاهش می دهند مانند بیماری های قلبی ، فشار خون بالا ، دیابت ، روده بزرگ و سرطان های پستان

 اعتماد به نفس بالاتر :
همانطور که در مطالعه بنیاد ورزش بانوان در سال 2008 با عنوان "برو بیرون و بازی" ذکر شد ، "به خصوص توسط رسانه های گروهی به منظور تهیه تصاویر ایده آل غیر واقعی بدن سوق داده می شوند ، و این می تواند منجر به رفتارهای ناسالم خوردن و نارضایتی شخصی شود ... با یک بررسی دانشکده پزشکی هاروارد ، دختران کلاس پنجم تا دوازدهم نزدیک به ۶ نفر از ۱۰ نفر از بدن خود ناراضی بودند. "  در این مطالعه رابطه مثبتی بین تمرینات  دوومیدانی با اعتماد به نفس در بین دختران مشاهده شده است ، در حالی که نمرات بالاتر در میزان رضایت از بدن در دختران که سه سال یا بیشتر ورزش می کردند ، بیشتر از همه بوده است.

 کاهش خطر چاقی:
 شتاب مشارکت دختران 12 تا 17 ساله در ورزش مدارس در فاصله سال 1971 تا 1980 با افزایش 24 درصدی فعالیت بدنی و کاهش چشمگیر میزان چاقی دختران همراه بود.  امروزه حدوداً سه نفر در سنین 10 تا 11 ساله و 12 تا 19 ساله دارای اضافه وزن هستند.  کارشناسان بهداشت و درمان تخمین می زنند که چاقی و سبک زندگی بی تحرک مسئول بیش از 400000 مرگ در سال در آمریکا است و عدم تحرک و چاقی در نسل فعلی دختران به احتمال زیاد منجر به مشکلات سلامتی قابل توجهی در زندگی بعدی خواهد شد.  کودکان چاق نیز نسبت به همسالان غیر اضافه وزن خود احتمالاً مورد آزار و اذیت قرار می گیرند.  دخترانی که ورزش نمی کنند نسبت به غیر ورزشکاران چاق تر هستند.  طبق مطالعه Go Out and Play ، هشتاد درصد دختران دبیرستانی که در تیمهای ورزشی بازی می کردند ، BMI سالم (شاخص توده بدنی)بهتری داشتند .