توضیحات


خطر ابتلا به سندرم متابولیک با استفاده نوشیدنی های قند دار دوبار درهفته


خطر ابتلا به سندرم متابولیک با استفاده نوشیدنی های قند دار دوبار درهفته

 

 تحقیقات نشان می دهد که فقط دو نوشیدنی شیرین کننده قند دار در هفته ممکن است خطر ابتلا به دیابت نوع 2 را افزایش دهد ، در حالی که نوشیدن یک بار در روز ممکن است باعث افزایش فشار خون شود.

نتیج حاصل از  یک  مطالعه دانشگاه Stellenbosch نشان داد که مصرف نوشیدنی های شیرین به طور پیوسته در سرتاسر جهان در حال افزایش است و مستقیماً بر سندرم متابولیک تأثیر می گذارد – دسته ای از عوامل خطرزا که به بیماری های قلبی و دیابت مانند چربی شکم ، فشار خون بالا ، قند خون بالا ،  و کلسترول ناسالم است.

 (سندرم متابولیک)

 نویسنده ارشد بررسی گفت: "تجزیه و تحلیل ما نشان داد كه ... مصرف مكرر این نوشیدنی ها به بروز سندرم متابولیك ، دیابت و فشار خون بالا می انجامد ... در مورد اثرات مضر مصرف زیاد شكر نیاز به آموزش و اطلاع رسانی عمومی وجود دارد.

 این مقاله در مجله جامعه غدد درون ریز منتشر شده است: "مطالعات مربوط به رژیم غذایی و دیابت نشان داد که مصرف حداقل دو وعده نوشیدنی های شیرین قندی در هفته با افزایش خطر ابتلا به دیابت نوع 2 مرتبط است ... و نوشیدن حداقل یک نوشیدنی شیرین شده در روز با فشار خون بالا همراه بود. "

 

 آثار مکمل گیری کورکومین

 مطالعه جدید دیگری که در مجله بیماری های متابولیک منتشر شده و روی موش ها انجام شده است ، نشان داد که مکمل کورکومین به طور جزئی با دسته ای از عوامل خطر سازبا سندرم متابولیک را خنثی می کند.  تاثیر کورکومین ، اثبات شده که برای مقابله با التهاب بوده ، و ماده مؤثر در زردچوبه است.

 در گذشته ، مطالعه بر روی جذب کورکومین محدودیت هایی داشته است.  با این حال ، این مطالعه با Biocurcuma ™ که حاوی BCM-95 است ، یک فرم قابل توجهی بیشتر از عصاره کورکومین نیز موجود در بیو-کورکومین است که در آفریقای جنوبی یافت می شود.

 Vanessa De Ascencao ، متخصص بهداشت و سلامتی ، بیان داشته كه تعدادی از مطالعات نشان داده  داروهای كوركومین دارویی است ، و اضافه كرد كه التهاب با بیشتر شرایط ایجاد سندرم متابولیك ، دیابت و چاقی مرتبط است.

 

 وی افزود که زنان بیشترین میزان چاقی در صحرای آفریقا را به میزان 42 درصد داشتند و از آفریقای جنوبی خواستند که رویکرد جامع تری نسبت به سلامتی اتخاذ کنند.

 وی نکات زیر را برای مقابله با سندرم متابولیک و دیابت به اشتراک گذاشت:

 مراقبت از خود ، از جمله معاینات منظم و آموزش خود در مورد سلامتی را انجام دهید.

 ورزش منظم به بهبود سطح کلسترول ، کاهش فشار خون ، کاهش مقاومت به انسولین و بهبود عملکرد قلب کمک می کند.

 یک رژیم غذایی سالم از غذاهای کامل و غیر فرآوری شده را شامل کنید که شامل بسیاری از سبزیجات ، سالادها ، برخی از میوه ها ، گوشت های دارای غذای آزاد و چربی های سالم است.  از کربوهیدرات تصفیه شده و تنقلات و نوشیدنی های حاوی شکر خودداری کنید.

 برای داشتن وزن سالم بدن تلاش کنید.

 

 سیگار کشیدن یا نوشیدن زیاد الکل را ترک کنید.

 یک مکمل ضد التهاب با کیفیت خوب مانند عصاره اثبات شده بالینی ، 100٪ طبیعی و بسیار فعال عصاره کورکومین ، بیو-کورکومین مصرف کنید که حاوی BCM-95 است.

 مکمل روغن ماهی ، که از قلب محافظت می کند ، التهاب را تسکین می بخشد ، سلامت روان و قلب و عروق را بهبود می بخشد و عمر را طولانی تر می کند.  یک مکمل قوی امگا 3 را امتحان کنید .

 Bio-Curcumin و Puret Omega 3 در فروشگاه های بهداشتی و درمانی ، داروخانه ها  در سراسر کشور در دسترس است.

 

تهیه و تنطیم:

زهرا مولایی(کارشناس ارشد تربیت بدنی آسیب شناسی و حرکات اصلاحی)