توضیحات


همه چیز درباره رژیم های کتوژنیک


رژیم کتوژنیک (KD) یک رژیم غذایی سرشار از چربی ، پروتئین کافی و کربوهیدراتهای کم است و شناخته شده است که با تولید مقادیر زیاد کتون در بدن باعث تحریک و حفظ حالت کتوتیک  می شود.  از دهه 1920 ، KD به عنوان یک استراتژی مفید برای درمان صرع انکساری مورد استفاده قرار گرفت. در طول دهه های اخیر ، استفاده از KD به سایر بیماری های عصبی یا غیر عصبی نیز گسترش یافته است و اثرات مفید آن را نشان داده است. به عنوان مثال ، KD گزارش شده است که اضطراب را کاهش داده و باعث بهبود رفتار حرکتی در موش های مبتلا به سندرم Rett می شود.از ویژگی های اضطراب زا و شناختی است که باعث صرفه جویی در عملکرد و یا بهبود عملکرد حرکتی در مدل های ماوس بیماری آلزبییمر می شود  بهبود عملکرد حرکتی اسکلروز جانبی آمیوتروفیک جانبی (ALS) .ناهنجاری های رفتاری معکوس در  یک الگوی عملکردی گیرنده NMDA حاد اسکیزوفرنی و نفروپاتی دیابتی معکوس ، که یک عارضه دیابتی عمیق است .با وجود انواع اثرات مفید KD بر بیماریهای مختلف هنوز ثابت نشده  آیا اثرات مفید KD محدود به اختلالات رفتاری است که در بیماری ها اتفاق می افتد یا فیزیولوژیکی را تحت تأثیر قرار می دهد؟ 
عملکرد رفتاری به طور کلی به خوبی درک نشده است.  پاسخ به این سؤال بسیار مهم است زیرا افراد باید محتاط باشند که ممکن است خطرات استفاده از KD توسط کاربران سالم وجود داشته باشد و از استفاده بیش از حد جلوگیری شود. 
در دهه گذشته ، چندین مطالعه اثرات KD بر روی حیوانات ساده لوح را بررسی کرده اند ، با این حال ، یافته ها کاملاً متناقض هستند. دلایل این ناسازگاریها خیلی واضح نیست ، علاوه بر این ، اکثر مطالعات اولیه برای بررسی تأثیر KD از استراتژی تغذیه کوتاه مدت ، از 2 هفته تا 2 ماه استفاده کرده اند.

@reza_ghavami_amin 
@iranfitonomy